۷ بهمن , ۱۳۹۳

دامغان – مدیرکل دفتر مطالعات و برنامه ریزی آموزشی دانشگاه آزاد اسلامی از تغییر آئین نامه های آموزشی کاردانی تا دکترا در این دانشگاه خبر داد و گفت: این تغییر به محض تصویب ابلاغ خواهد شد.
دکتر حسن گیوریان بعد از ظهر دوشنبه در نشست هیئت رئیسه دانشگاه آزاد اسلامی واحد دامغان در محل سالن جلسات این واحد دانشگاهی با حضور جمعی از مدیران گروه های آموزشی اظهار داشت: ارتقا کیفی آموزش عالی نیازمند توجه جدی است و باید با صبوری و زحمت مجری مجموعه قوانین باشیم.

وی با بیان اینکه یکی از شاکله های ارتقا آموزشی وابسته به تنظیم طرح درس است اضافه کرد: ارائه طرح درس می تواند وظیفه و تکلیف استاد و دانشجو را در یک مدت زمانی در قالب ترم تحصیلی مشخص کند.

مدیر کل دفتر مطالعات و برنامه ریزی آموزشی دانشگاه آزاد اسلامی تصریح کرد: استاد باید ملزم به طرح مباحث مربوط سرفصل های علمی باشد و با توجه به تخصص آن ها را روزآمد طراحی و پیشنهادهای خود را مطرح کند.

گیوریان در مورد رشته های جدید (بین رشته ای) نیز گفت: ابتدا باید سرفصل تدوین و به شورای گسترش ارسال شود و در صورتی که سر فصل وجود ندارد باید خود واحد پیشنهاد ارائه کند.

وی بر برخورد مناسب با دانشجویان فعلی که زمینه ساز حضور دانشجویان بعدی هستند تاکید کرد و افزود: دانشجویان بهترین عامل تبلیغ و توفیق های یک واحد دانشگاهی هستند که باید با برنامه مناسب تهدید رقابت ها را به فرصت پذیرش دانشجو تبدیل کنند.

مدیر کل دفتر مطالعات و برنامه ریزی آموزشی دانشگاه آزاد اسلامی در خاتمه گفت: با توجه به سیاست های سازمانی باید از ظرفیت موجود دانشگاه ها بیشتر استفاده کنیم تا با توجه به تجربه های موفق بتوانیم شاخصه های آموزشی را ارتقا دهیم.

در این نشست دکتر حسن عباسپور رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد دامغان نیز گزارشی از توفیقات آموزشی و پژوهشی این واحد ارائه داد و گفت:این موفقیت ها حاصل تلاش اعضای هیئت علمی و روسای قبلی این واحد دانشگاهی است.

منبع: خبرگزاری مهر

آئین نامه های آموزشی کاردانی تا دکترای دانشگاه آزاد تغییر می کند
رتبه دهی به این مطلب
اين مطلب را به اشتراك بگذاريد
  • Facebook
  • Twitter
  • Google+
  • Linkedin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *