۳ اردیبهشت , ۱۳۹۴
شغل-استرالیا

شغل-استرالیا

 

 

درست است که دستمزدها در استرالیا نسبتاً بالاست، اما دستمزد شما به عنوان یک دانشجوی تمام وقت کفاف هزینه های تحصیل و یا حتی هزینه های زندگی در استرالیا را نخواهد داد. با این حال شما این حق و اجازه را دارید تا به طور نیمه وقت کار کنید. بگذارید حقوق اشتغال شما در استرالیا به عنوان دانشجوی خارجی را بیشتر بررسی کنیم.

 

 

 

آیا حین تحصیل در استرالیا اجازه کار خواهم داشت؟

شما با داشتن ویزای دانشجویی می توانید حین تحصیل در استرالیا مشغول به کار نیز شوید. نوع ویزای دانشجویی شما به مقطع تحصیلی شما بستگی خواهد داشت که به صورت متقابل نوع ویزا بر حقوق کار شما تأثیرگذار خواهد بود.

در بیشتر موارد دانشجو اجازه دارد در بازه زمانی آغاز تا پایان هر ترم ۴۰ ساعت در ۱۴ روز متوالی کار کند. در تعطیلات بین دو ترم به میزان نامحدود می توان کار کرد. قبل از شروع به تحصیل در استرالیا ممکن است بتوانید در کشور حضور داشته باشید، اما نمی توانید کار خود را شروع کنید. از زمان آغاز ترم به طور رسمی، دانشجو اجازه کار پیدا می کند. همچنین باید سطح نمرات کسب شده در حین تحصیل در استرالیا خوب باشد تا اجازه کار شما ادامه پیدا کند.

 

ویزای تحصیلات تکمیلی (دستۀ ۵۷۳)

زمانی که مقطع تحصیل در استرالیا کارشناسی یا کارشناسی ارشد آموزشی (master by coursework) باشد این نوع ویزا را دریافت می کنید. با این ویزا می توانید ۴۰ ساعت در ۱۴ روز متوالی در بازه زمانی آغاز تا پایان ترم های تحصیلی کار کنید، و در تعطیلات بین دو ترم به مدت نامحدود اجازه کار خواهید داشت. هر نوع کاری که بخشی از برنامه تحصیلی شما باشد در ساعات کاری مجاز شما محاسبه نمی شود، به این معنا که دوره های کارآموزی که از طرف دانشگاه برای گذراندن آن موظف هستید به عنوان ساعات کاری هفتگی شما محسوب نمی شوند. اما برخی کارهای داوطلبانه که دستمزدی هم بابت انجام آن به شما پرداخت نمی شود، جزء ساعات کاری هفتگی شما محسوب می شوند.

کار-دانشجویی-استرالیا

کار-دانشجویی-استرالیا

 

ویزای دوره های پژوهشی (دستۀ ۵۷۴)

زمانی که مقطع تحصیل در استرالیا کارشناسی ارشد پژوهشی (master by research) یا دوره های دکترا باشد این نوع ویزای تحصیلی را دریافت می کنید. با این ویزا شما به طور نامحدود می توانید کار کنید. اگر پذیرش شما با دوره ای پیش نیاز همراه باشد، در زمان گذراندن دورۀ پیش نیاز تنها ۴۰ ساعت در ۱۴ روز متوالی می توانید کار کنید. پس از این که وارد دورۀ اصلی شدید محدودیت ساعات کار برداشته می شود.

 

چه نوع کاری می توان انجام داد؟

به عنوان دانشجوی بین المللی می توانید در صنایع مختلف از جمله فروش، گردشگری، هتلداری، کشاورزی، بازاریابی، مشاغل اداری و دفتری به صورت نیمه وقت یا پاره وقت مشغول به کارشوید. همچنین در صورتی که مدرک تحصیلی و سوابق کاری شما شرایط شغل مربوطه را برآورد، می توانید شغلی پاره وقت مربوط به رشته تحصیلی خودتان بیابید.

علاوه براین ها می توانید به کارهای داوطلبانه بدون دستمزد یا کارآموزی های بدون دستمزد یا با دستمزد مشغول شوید. کارهای داوطلبانه یا بدون دستمزد در صورتی که سودی به اجتماع برساند یا برای سازمان های غیر انتفاعی انجام شود در محاسبه ساعات مجاز کاری شما وارد نمی شوند.

برای این که بتوانید در استرالیا کار کنید باید حتما شماره پرونده مالیاتی داشته باشید.

 

شماره پرونده مالیاتی Tax File Number_TFN

شماره پرونده مالیاتی، یک شماره ارجاع در دولت استرالیاست که از این طریق وضعیت شغلی شما را پیگیری می کنند تا میزان پرداخت مالیات سالیانه شما را برآورد کنند. شما برای پذیرفتن شغل به این شماره نیاز خواهید داشت.

تنها یک شماره ی پرونده مالیاتی به شخص تخصیص داده می شود و در صورتی که شرایط شغلی شما تغییر کند نیازی به درخواست مجدد برای این شماره نیست. از طریق وبسایت اداره مالیات استرالیا می توانید برای دریافت شماره پرونده مالیاتی اقدام کنید.

کار-استرالیا

کار-استرالیا

 

کجا می توان به دنبال کار گشت؟

تمام منابعی که برای جستجوی شغل در اختیار دانشجویان استرالیایی است در اختیار دانشجویان خارجی نیز هست. در هر دانشگاه معمولاً بردی مخصوص آگهی های شغلی وجود دارد. همچنین می توانید از وبسایت های معروف جستجوی کار مانند seek.com.au و یا Australian JobSearch استفاده کنید. برخی از وبسایت ها به مشاغل مخصوص به رشته های تحصیلی خاصی اختصاص دارند از جمله pedestrian.tv که مربوط به دانشجویان دوره های ارتباطات، رسانه، موسیقی و هنر است. برخی شبکه های حرفه ای بر زمینه ای خاص تمرکز دارند مانند The Loop که شبکه ای آنلاین است برای حرفه ای ها، دانشجویان و کارفرمایان که پروفایل خودشان را آنجا می سازند و نمونه کارهایشان را آپلود می کنند و به دنبال کار می گردند. روزنامه های محلی نیز آگهی های کاری فراوانی دارند.

 

در صورتی که برای تحصیل در استرالیا و اخذ پذیرش تحصیلی به مشاوره نیاز دارید،

با موسسه مدت تماس بگیرید یا فرم مشاورۀ آنلاین را تکمیل و ارسال نمایید.

منبع:موسسه اعزام به خارج مدت به نقل از hotcoursesabroad.com

 

 

تحصیل در استرالیا به همراه کار دانشجویی
رتبه دهی به این مطلب
اين مطلب را به اشتراك بگذاريد
  • Facebook
  • Twitter
  • Google+
  • Linkedin

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *