۶ تیر , ۱۳۹۴

اغلب اوقات یادگیری بخش شنیداری آیلتس برای آزمون دهندگان بیشترین مشکل را ایجاد می کند. در بسیاری از موارد توانایی شنیداری به اندازه ی کافی پیشرفت نمی کند. اما خبر مهم این است که باید بدانید یادگیری بخش شنیداری آیلتس ، مهارت است نه یک استعداد ذاتی!

ielts1

به این معنا که همه می توانند یاد بگیرند که چطور گوش بدهند و حتی تمامی کلمات را تشخیص دهند.

در حقیقت چه چیزی اتفاق می افتد:

شما چیزی مثل پچ پچ می شنوید، به شکلی که انگار نمی توانید آنها را به چند کلمه معنی دار جدا کنید به این علت عبارات مفهومی برای شما ندارند. تفاوت بسیاری بین دیدن یک کلمه روی کاغذ و شنیدن آن وجود دارد. هر کلمه ای که روی کاغذ می بینید به این معنا نیست همان کلمه را به درستی در هنگام شنیدن بتوانید تشخیص دهید. لازم است هر کلمه را که می خوانید حداقل یکبار آنرا شنیده باشید.

چه کاری می توانید برای این مشکل انجام دهید:

باید لغات را به خودتان یاد دهید.

چطور این کار را انجام دهید:

برای این کار اخبار، سخنرانی، برنامه های تلویزیونی، فیلم و یا آزمونهای اصلی شنیداری آیلتس را ضبط کنید و بر روی آنها کار کنید.

  1. از ترنسکریپت (متن های نوشته شده ی فایل های صوتی) استفاده کنید

از آمونهای شنیداری آیلتس استفاه کنید. به آزمونی نیاز دارید که ترنسکریپت داشته باشد.

بار اول فقط گوش دهید تا به آن لهجه و تلفظ لغات عادت کنید. سپس هم گوش دهید و هم به ترنسکریپت آن نگاهی بیاندازید. وقتی گوش می دهید بعد از اتمام هر جمله آن را متوقف کنید و به ترنسکریپتش نگاه کنید تا مطمئن شوید که همه ی کلمات را بدرستی شنیده اید.

 

  1. عبارات را تکرار کنید

 

می توانید از هر چیزی استفاده کنید. اول گوش دهید، آنچه  که گوش دادید را به خاطر بسپارید سپس آن را بعد از هر عبارت متوقف کنید. حتی اگر آن عبارت را متوجه نشدید بارها و بارها در ذهن خود مرورش کنید انگار که نوار ضبط گیر کرده باشد و مدام یک عبارت را تکرار کند.

بعد آن را با صدای بلند برای خود بگویید. اگر در ابتدا عبارت را متوجه شدید این تمرین باعث می شود که تلفظ خود را بهبود ببخشید. اگر هم بار اول متوجه نشدید این تکرار به شما کمک می کند تا آن را بهتر بشنوید.

 

اگر مایلید در آزمون آیلتس شرکت کرده و نمره مدنظر خود را کسب کنید، بهتر است در قالب یک سیستم آموزشی منسجم و با تجربه، با دو متد زیر آشنا شوید.
نگاهی به لینک های زیر داشته باشید:
۱- آموزش در چارچوب هر ۴ مهارت آیلتس و تافل

۲- آموزش در قالب نکته و تست (ویژه افرادی که با مهارت های آزمونی تافل و آیلتس کاملا آشنا هستند)

یادگیری بخش شنیداری آیلتس ، مهارت است نه یک استعداد ذاتی!
۵ (۱۰۰%) ۱ vote
اين مطلب را به اشتراك بگذاريد
  • Facebook
  • Twitter
  • Google+
  • Linkedin

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *