۲۲ تیر , ۱۳۹۴

اینکه چگونه در آزمون آیلتس بهتر صحبت کنیم راه های مختلفی دارد، در این جا یک مورد برای شما توضیح داده می شود.

ielts-speaking

این موضوع را همه می دانند که زبان مادری در نحوه ی صحبت کردن به زبان انگلیسی تاثیر دارد. مثلا کسی که زبان مادری اش عربی است طریقه ی انگلیسی صحبت کردنش با کسی که لهستانی است، متفاوت است. تا به حال به علتش فکر کردید؟

پاسخش ساده است: حالت دهان. به این معنی که زمانی که صحبت می کنید اغلب اوقات دهانتان باز است یا بسته ( فک شما باز است یا بسته)

بسیاری از افراد از حالت دهانشان همانطور که در زبان مادریشان عادت کردند استفاده کنند، در انگلیسی صحبت کردنشان استفاده می کنند. به همین علت فهمش برای دیگران سخت می شود. دلیل اهمیت دادن به این مساله این است که زمانی که شما بدانید چه چیزی در تلفظ شما تاثیر می گذارد، می توانید روی آن کار کنید و در نهایت می توانید نمره ی بخش گفتاری آیلتس خود را بالا ببرید.

گفتار درمان و زبان شناس، خانم جورجی تایلور، با بیش از ۹ سال تجربه بیان می کند:” انگلیسی صحبت کردن در حد یک فرد بومی انگلیسی زبان به باز و بسته کردن زیاد دهانتان بستگی دارد”.

جورجی در http://ielts-blog.com/resources/star-pronunciation-tip2.pdf راه صحیح حرکات دهان را برای صحبت به زبان انگلیسی توضیح می دهد و برای شروع تمرینی را ارائه می کند. برای اطمینان از فهم تمامی کلمات، متن ویدئو آماده شده است که می توانید از لینک  بالا دانلود کنید.

چنانچه نحوه ی تلفظ شما به تمرین بیشتری نیاز داشته باشد، به این http://www.starpronunciation.com/free-resouces/?wpam_refkey=HBqcyYSLwEnqpkwwL,KUznvgy2q20000000000 سر بزنید که به شما این امکان را می دهد تا صدایتان را ضبط کنید و تلفظتان را با تلفظ یک فرد انگلیسی زبان مقایسه کنید. تقلید تلفظ از یک شخص انگلیسی زبان راهی است که به بهبود تلفظ شما کمک می کند.

 

 

اگر مایلید در آزمون آیلتس شرکت کرده و نمره مدنظر خود را کسب کنید، بهتر است در قالب یک سیستم آموزشی منسجم و با تجربه، با دو متد زیر آشنا شوید.
نگاهی به لینک های زیر داشته باشید:
۱- آموزش در چارچوب هر ۴ مهارت آیلتس و تافل

۲- آموزش در قالب نکته و تست (ویژه افرادی که با مهارت های آزمونی تافل و آیلتس کاملا آشنا هستند)

چگونه در آزمون آیلتس بهتر صحبت کنیم
رتبه دهی به این مطلب
اين مطلب را به اشتراك بگذاريد
  • Facebook
  • Twitter
  • Google+
  • Linkedin

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *